Proč je dobré si pořídit svítící obojek?

Světelné pásky, přívěsky, kšíry i svítící obojky pro psy i kočky – jejich účel je stejný, dobře zviditelnit vašeho mazlíčka v šeru a po tmě, a zvýšit tak jeho bezpečnost při volném pohybu. S příchodem sychravého počasí a zimního času se brzy stmívá, a tak zatímco v létě byli mazlíčci i ve večerních hodinách dobře na očích, nyní nastal čas jim pořídit bezpečnostní výbavu do krátkých, rychle se stmívajících dní. Jaké reflexní prvky jsou pro vašeho mazlíčka nejvhodnější? Na co se při výběru zaměřit a kolik vás budu stát?

Zábavnou a bezpečnou procházku se psem si můžete rázem užít i ve tmě, stačí mu pořídit svítící obojek pro psa. Díky němu vám mazlíček neunikne z dohledu ani na píď. Praktický doplněk zvýší bezpečnost vaši i vašeho psa. Ať už chcete předcházet nehodám na silnici, mít vašeho mazlíčka pod kontrolou nebo mu dopřát funkční designový doplněk, svítící obojek je správnou volbou.

Svítící obojek jako řádné reflexní označení při pohybu

Přelom ročního období s sebou přináší kratší dny a delší noci, často se přidá i mlha nebo špatné počasí. Co to obnáší? Horší viditelnost pro všechny. Stejně rychle, jako můžete pejska na procházce ztratit z dohledu vy, může jej přehlédnout i řidič automobilu nebo cyklista – a to obzvláště je-li pejsek malého vzrůstu, tmavé barvy, nebo obojí najednou. Téměř polovina takových střetnutí na silnicích vznikají důvodem špatného nebo hůř žádného reflexního označení. Nestaňte se dalšími z nich, buďte vidět a neváhejte nad koupí svítícího obojku pro vašeho mazlíčka.

4 důvody, proč potřebujete svítící obojek

 1. Mírně osvětluje i vaše kroky.
 2. Originální a funkční doplněk pro vašeho psa i kočku.
 3. Poskytne jedinečný přehled o pohybu vašeho mazlíčka ve tmě.
 4. Pes i kočka se stanou nepřehlédnutelní na silnici, v parku, na louce, zkrátka kdekoli.

Výhody, které nabízí svítící obojky pro psy a kočky

 • Svítící obojek je skvělý identifikační prvek ve tmě. Zvýší viditelnost vašeho psa pro řidiče, chodce i cyklisty, kteří by jej jinak mohli snadno přehlédnout.
 • Minimalizuje riziko ztráty vašeho mazlíčka. Ani na večerní procházce jej neztratíte z dohledu. Snadno o něm získáte přehled i na větší zahradě kolem domu.
 • Spousta zábavy za pár korun. Svítící obojky nezruinují vaši peněženku, pořídíte je můžete skutečně již v řádu pár desítek korun až stokorun v závislosti na kvalitě.
 • Široký výběr barev, velikostí i zpracování – přívěsky na obojky, svítící pásky nebo kšíry. Objevte leopardí, tygří i maskáčový design, nebo svou oblíbenou barvu.
 • Pokročilé svítící obojky jsou odolné vůči povětrnostním vlivům a lze je používat v každém počasí. S takovými si chlupáč může klidně i zaplavat.

Podle čeho vybrat svítící obojek?

Svítící obojky, kšíry a přívěsky jsou u nás k dostání v mnoha variantách. Zpravidla bývají vybaveny LED technologií a většina z nich umožňuje volit mezi několika druhy svícení – lze přepínat mezi stálým svícením, blikáním či ještě rychlejším blikáním. Snadno zvolíte způsob, který bude vám i vašemu miláčkovi vyhovovat nejlépe. Vybírat můžete třeba podle své oblíbené barvy, svítící led obojky pro psy i kočky jsou dostupné v celé škále – od modré, zelené, červené, přes růžovou až po žlutou a bílou. Jak mezi nimi najít ten nejvhodnější?

Nejdříve se zaměřte na velikost svítícího obojku

Podle toho, jaké zvíře s vámi sdílí domácnost, vybírejte z následujících možností.

 • Drobné svítící obojky jsou určeny pro malá plemena psů či pro kočky.
 • Velké svítící obojky užijí velká a obrovská psí plemena.
 • Svítící obojky s nastavitelnou délkou utáhnete dle potřeby tak, aby byly pejskovi pohodlné.
 • Svítící kšíry využijete při sportovních a turistických aktivitách, nebo v případě, že váš pejsek rád tahá.
 • Svítící přívěsky se dají snadno připnout na jakýkoli obojek a plní stejnou funkci.

Svítící obojky pro psy nebo kšíry? Záleží na aktivitě vašeho mazlíčka

Rozhodujete se, zda koupíte svítící obojek nebo kšíry? Vyberte podle toho, jaké aktivity s pejskem provozujete nejčastěji. Pro běžné vycházky po městě vám bude stačit jednoduchý svítící psí obojek. Jednoznačně se pak mezi pejskaři blýsknete, když zakoupíte designový model se vzory. Výběrem oblíbené barvy odlišíte svého miláčka ve světle městských zářivek i od ostatních psů a koček.

Pokud rádi provozujete sportovní aktivity, turistiku, nebo váš pes zkrátka jen rád tahá, jsou svítící kšíry jasná volba. Při tahání tolik nezatěžují krk ani jiné místo, zátěž se díky postroji rovnoměrně rozloží. Stejně jako svítící obojky pro psy jsou i kšíry k dispozici v mnoha barvách i velikostech, a rozhodně leckterá padne i vaší kočičce.

Posviťte si na parametry, kterými se od sebe mohou lišit svítící obojky pro psy a kočky

Jaké parametry při výběru zohlednit, aby obojek sloužil co nejdéle?

 • Baterie je ve většině svítících obojků knoflíková a vyměnitelná. Výdrž obojku tak závisí zejména na kvalitě použité baterie a intenzitě používání obojku. Při běžném používání se výdrž baterie pohybuje v rozmezí od 1 do 3 měsíců.
 • USB nabíjení je druhou možností, jak může být řešeno napájení. Tyto svítící obojky se dobíjí snadno z adaptéru nebo z počítače, a vy díky tomu nemusíte kupovat baterie.
 • Materiál obojku a jeho odolnost určitě neopomeňte. Zvláště v sychravém, často proměnlivém počasí, oceníte voděodolný svítící obojek, který vydrží nápor deště i sněhu. A váš mazlíček se tak může klidně brázdit všemi kalužemi i vodou.
 • Design obojku udělá z vašeho mazlíčka před ostatními pejskaři hvězdu. Tygrovaný, maskáčový, leopardí nebo i jednobarevný – záleží jen na vaší fantazii a vkusu.

Dobrý svíticí obojek musí být vidět alespoň na 200 metrů

Jestliže má LED svítící obojek pro psa nebo kočku splnit svoji funkci na výbornou, musí být viditelný minimálně ze vzdálenosti 200 metrů. Bezpečnostní složky tento limit stanovili jako rozhodující pro záchranu života a zdraví na silnici. Vzdálenost je dostačující pro úspěšnou reakci řidiče vozidla. Bez řádného reflexního označení a světelných prvků je váš pejsek viditelný v šeru pouze na 18 metrů.

Svítící přívěsek na obojek – decentní, ale účinný!

Ať už se vám z jakéhokoli důvodu nechce zakoupit svítící obojek, máme pro vás připraveno ještě jedno řešení. Tím jsou svítící přívěsky, které lze snadno upevnit na jakýkoli psí obojek, obojek svítící, ale i na psí vodítko. Vybírejte z oblíbených barev, následně pak volte mezi třemi režimy svícení – stabilní, blikání a rychlé blikání. Malé decentní zařízení vašeho mazlíčka účinně osvětlí, a díky tomu můžete užít poklidnou noční procházku.

Jaké druhy reflexních prvků můžete zakoupit?

 • Svítící přívěsek na obojek je decentní dekorace, díky které váš mazlíček ve tmě skvěle vynikne. Lze snadno připevnit i na vodítko a dle kvality baterie poskytne až 250 hodin svícení.
 • Svítící obojky pro psy DOG FANTASY LED jsou voděodolné a dají se snadno přizpůsobit velikosti psa. Slibují viditelnost až ze vzdálenosti 500 metrů. Disponují jednoduchým dobíjením přes USB.
 • Svítící LED obojek do města můžete zvolit v designovém zpracování se vzory. Jsou napájeny baterií, nabízejí tři režimy svícení a na výběr jsou v mnoha barvách i velikostech.
 • Svítící kšíry jsou v nabídce k dostání také v různých velikostech i barvách. Vybrat můžete kšíry pro kočku, malého i velkého psa. Jsou skvělou volbou pro psy, kteří na vodítku tahají.
 • Pásek s bezpečnostním LED osvětlením snadno připnete k vodítku. Můžete volit bezi režimy blikání a na výběr máte ze tří velikostí. Tento výrobek funguje na knoflíkové baterie.

A co když vám svítící obojek nebude vyhovovat?

Článek vás provedl základním rozdělením reflexních prvků a našimi produkty v nabídce. Zmínili jsme si základní parametry, na které se při výběru zaměřit. Mysleli jsme ale i na případy, kdy i po důkladném zvážení vámi vybraný produkt nesplní vaše očekávání. Protože bychom se neradi podíleli na vaší nespokojenosti, připravili jsme pro všechny zákazníky benefit v podobě 30 dní na vyzkoušení. V případě, že vám svítící obojek nebude vyhovovat, můžete nám jej během této doby kdykoli vrátit.

Svítící obojky v naší nabídce

Kompletní nabídka svítících doplňků