Představení GPS obojku Eyenimal IOPP Tracker

Nejenom psa můžete sledovat pomocí GPS obojku. IOPP Tracker od firmy Eyenimal je vhodný i pro kočky. Chcete pozorovat svého mazlíčka i když zrovna nejste v jeho blízkosti? Obojek s GPS je skvělá volba. A co všechno GPS obojek IOPP Tracker Eyenimal umí a na co je vhodný? To vám prozradíme v článku.

Co vše dostanete

Když se balení IOPP Tracker dostane na váš stůl, najdete v něm nabíječku, tři násady na GPS zařízení pro různé velikosti obojku, samotnou krabičku s GPS a návod na obsluhu v šesti jazycích. Nemilá situace nastává, když zjistíte, že vlastníte obojek, který nemá ani jeden konec volný. V takovém případě na něj totiž zařízení nenasadíte. Musíte si prostě koupit nový, který bude na klasické zapínání s dírkami, abyste ho dokázali provléci.

Funkce GPS obojku

Kromě sledování psa v reálném čase si můžete zaznamenávat i historii a pak si znovu prohlížet veškeré trasy. S IOPP Trackerem získáte také pravidelné monitorování pohybové aktivity vašeho mazlíčka. Pokud má pes nebo kočka obojek celý den, můžete sledovat jejich veškerou aktivitu. Zařízení vám pomůže monitorovat zdravotní stav zvířete. Statistiky následně poslouží na veterině. Skvělá funkce je také určení zóny, ve které chcete, aby se zvíře pohybovalo. Zařízení vás upozorní v případě jejího opuštění.

Tento obojek s GPS pro psy a kočky je voděodolný. Může na něj sněžit, zmoknout, snese i bahno, ale nesmíte ho ponořit do vody. Při koupání ho tedy určitě sundejte. Rozměry krabičky nejsou nijak veliké, tak si pes pravděpodobně ani nevšimne, že má něco na sobě. Váží pouhých 35 g. Baterie vydrží až 8 dnů, což je skvělé. Samozřejmě to vždy záleží na kvalitě signálu, pohybu a dalších okolnostech. Nelekejte se tedy, když se obojek vybije dříve. Pokud se náhodou stane, že se vám zvíře zatoulá, získáte drahocenný čas, po který ho můžete jednodušeji najít.

Bez aplikace to nepůjde

K obojku Eyenimal IOPP Tracker musíte mít chytrý telefon. Aplikaci jde sice spustit i na desktopu, ale ten s sebou většina lidí ven nenosí. Počítač se hodí např. na sledování aktivity psa a jeho zdravotního stavu. Nutností je také stažení mobilní aplikace, která bohužel není zadarmo. Naštěstí funguje na iOS i Androidu. Lze ji koupit na dobu 3, 12 nebo 24 měsíců.

Ceny se pohybují následovně:

  • 3 měsíce – 24,90 eur
  • 12 měsíců – 59,90 eur
  • 24 měsíců – 99,90 eur

Neplatíte pouze za samotnou aplikaci, ale také za fungování GSM v obojku. I tak tento fakt shledáváme jako největší nevýhodu zařízení, které je jinak velmi zajímavé.

Porovnejte ceny s konkurenčním obojkem Tractive:

Ceník GPS obojku Tractive

Mezi výhody počítáme, že obojek funguje i v zahraničí. Celkem ve 28 zemích (BE, BG, CZ, DK, DE, EE, EL, ES, FR, HR, IE, IT, CY, LV, LT, LU, HU, MT, NL, AT, PL, PT, RO, SI, SK, FI, SE, UK) bez dalších poplatků.

Dosah obojku

Fungování obojku není závislé na jeho vzdálenosti od přijímače jako je tomu např. u produktu od značky Garmin. Tady připojení závisí na síle signálu mobilního telefonu. Tam, kde je dobrý signál, bude tedy obojek fungovat bezchybně. Avšak v horším terénu a v místech se slabým signálem se spojení vytrácí a dochází k odchylkám v zobrazované pozici psa. Musíte si také hlídat stav baterie mobilu. Celý den s mobilem manipulujeme a baterka se může brzy vybít.

Závěrem

Výdrž zařízení může být jednou z věcí, která vám opravdu pomůže najít vašeho parťáka, pokud se ztratí. Dosah se může měnit podle síly signálu, který je přijímán přes GSM/GPRS. Voděodolnost je také velmi užitečná funkce. Můžete si být jistí, že pokud zaprší, zařízení nepřestane fungovat.

V případě, že vašeho mazlíčka postihne nějaká nemoc a vy si toho všimnete pozdě, budete určitě rádi, že se můžete podívat do monitoringu aktivity. Tam i zpětně uvidíte, jak se změnila aktivita zvířete a veterinář může lépe určit, kdy a co se stalo. Do veterinární agendy si navíc poznamenáte důležité data vakcinací, alergie a další informace o zdraví.

Nutnost zakoupení vhodného obojku a aplikace jsou dvě nemilé věci, která vás u IOPP Trackeru mohou překvapit. Když si ale uvědomíte, jakou hodnotu pro vás má váš parťák, je tato cena zanedbatelná. Je už na zvážení každého z vás, zda jste ochotni pravidelně platit poplatky nebo raději zaplatíte jednou, třeba i větší částku, ale nemusíte pak každý měsíc myslet na to, že máte něco zaplatit. Naštěstí je na trhu s GPS obojky celkem výběr a můžete si tak zvolit i variantu bez měsíčních plateb.